ZYSKAJ KOMFORT I PEWNOŚĆ SIEBIE
Depilacja laserowa, choć kosztuje niemało, to inwestycja, która się opłaca. Pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków i cieszyć się idealnie gładką skórą w każdej sytuacji. Masz jakieś wątpliwości? Zaraz je rozwiejemy.
Laser emituje wiązkę światła, której nośnikiem jest melanina, czyli ciemny barwnik występujący m.in. we włosach. Wiązka wędruje po trzonie włosa aż do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni Celsjusza. Ciepło ścina białko, mieszek zaś ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos zostaje wypchnięty ku górze, a następnie wypada.
Włosy rosną w trzech cyklach, a laser działa tylko na te w fazie wzrostu, zwanej anagenem. Wtedy włosy mocno przylegają do mieszka i bezpośrednio z niego wyrastają, światło lasera może więc do niego dotrzeć i na stałe go uszkodzić. Gdy włosy są w fazie obumierania, czyli katagenie, albo spoczynku, czyli telogenie, znajdują się już poza mieszkiem. W takiej sytuacji energia lasera ulegnie rozproszeniu i nawet jeśli włos zostanie zniszczony, na jego miejsce może wyrosnąć kolejny.
Depilację laserową właśnie po to przeprowadza się w seriach, by załapać się na fazę anagenu każdego włosa. Najlepiej jest poddawać się zabiegom co 5-8 tygodni w zależności od obszaru.
Laser działa najlepiej, gdy twoja skóra jest jasna, a włosy ciemne. W takim przypadku wystarczą nawet 5-6 zabiegów, by niemal zupełnie pozbyć się owłosienia. Dzięki coraz lepszym technologiom także blondynki i osoby z ciemniejszą karnacją mogą się poddawać depilacji laserowej. Różnica jest tylko taka, że potrzebować będą więcej zabiegów, by zobaczyć efekty.
Niestety tak… Najnowsze lasery maja jednak specjalne systemy chłodzące, które zmniejszają dyskomfort podczas zabiegu. Na pewno pomaga też sposób, w jaki osoba wykonująca depilację dociska głowicę do skóry – im mocniej, tym lepiej. Jeśli nadal nie jesteś w stanie wytrzymać, poproś o znieczulenie kremem Emla. Pamiętaj jednak, że może to nieco osłabić efekty.
Nie wolno jej opalać. Koniecznie stosuj filtry, by nie dopuścić do powstania przebarwień. W dniu zabiegu unikaj gorących kąpieli, bo skóra może być podrażniona. Dwa dni później wykonaj peeling, by ułatwić włoskom wydostanie się na powierzchnię. Pomiędzy jednym a drugim zabiegiem nie depiluj skóry woskiem, by nie zakłócić cyklu rozwoju włosów.
Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej ogól włoski golarką i nie kremuj ich balsamem.
Osoba wykonująca zabieg przeprowadza z tobą wywiad, ogląda skórę oraz włosy i na tej podstawie ustawia parametry.
Następnie przystępuje do działania „strzelając” w skórę, miejsce przy miejscu, głowicą lasera.
Jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu możesz mieć wrażenie, że włosy nadal rosną. Rzeczywiście, są one wypchane przez skórę, ale już za jakiś czas się wykruszają.
Zabiegi laserowe są dość drogie, za to efekty jakie zapewniają, naprawdę świetne. Nie daj się skusić zabiegom w podejrzanie niskich cenach. Urządzenia, którymi się je wykonuje, nie są w stanie wygenerować wystarczająco wysokiej mocy, by uszkodzić mieszek włosowy, a tym samym permanentnie usunąć owłosienie.
By cieszyć się gładką skórą latem najlepiej rozpocząć kurację jesienią ponieważ niektóre obszary jak np. nogi powtarza się co 2 miesiące.
ciąża, okres laktacji
świeża opalenizna, również samoopalacz (odczekać min. 4 tyg.)
stosowanie kremu z retinolem w kosmetykach w różnej formie np. retinol – wit.A, aldehyd – retinal, kwas retinowy, estry- octan retinolu, Eluage, Ystheal+ (odczekać 4 tyg.)
stosowanie sterydy
stosowanie leków światłouczulających
retinoidy miejscowo i ogólnie, Roaccutane, Izotretionina, Curacne, Izotek (kilkanoście tygodni)
przyjmowanie ziół: dziurawc, nagietek, skrzyp, rumianek, krwawnik ( odczekać 2 tyg.)
skłonność do przebarwień
opryszczka
łuszczyca lub bielactwo w miejscu zabiegu
epilepsja
wysokie nadciśnienie, duże skoki nadciśnienia
choroby serca
hemofilia
niewyrównana cukrzyca
leki rozrzedzające krew np. aspiryna
antybiotyki, środki przeciwbólowe ( odczekać 1 tydz.)
skłonność do bliznowców
nowotwory skóry
liczne znamiona w miejscu zabiegu
infekcje, uszkodzenia skóry
niewyrównane choroby endokrynologiczne
stymulator lub defibrylator serca
spożywanie alkoholu 24h przed zabiegiem
Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.