BRWI, UST, POWIEKI GÓRNEJ I DOLNEJ
Usuwanie makijażu permanentnego polega na rozbiciu molekuł barwnika, który z komórki dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej po czym jest wydalany poprzez układ immunologiczny. W tym czasie pacjent obserwuje stopniowe rozjaśnianie się niechcianego makijażu.
Laser przeznaczony do usuwania makijażu permanentnego musi generować bardzo krótkie impulsy (kilka nanosekund) o dużej mocy (kilka MW). Takie parametry uzyskiwane są tylko w laserach typu Q-switch. Najpopularniejsze na rynku są lasery Nd:YAG (neodymowo-yagowe) generujące fale o dwóch różnych długościach 1064nm/532nm.
Zabieg jest bezbolesny, dzięki zastowsowaniu specjalnego znieczulenia. Średnia ilość zabiegów 1-3 w odstępach 4-6 tygodni.
Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Stosowany przaz nas laser posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Leków i Żywności FDA (Food and Drug Administration).
Skórę poddaną zabiegowi należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy, ani nie korzystać z solarium, basenu oraz sauny. Zaleca się również dbać o stałe nawilżenie okolic miejsca poddanego zabiegowi oraz stosować krem z wysokim filtrem UV.
Niewskazane jest zrywanie powstałych na skutek użycia lasera strupków – może to spowodować powstanie blizn. Strupki pojawiają się ze względu na delikatne powierzchowne uszkodzenie przez laser naskórka. Należy pozwolić im samoczynnie odpaść.
ciąża, okres karmienia
ciemny kolor skóry
świeżo opalona skóra
retinoidy stosowane doustnie (odczekać 6 miesięcy)
epilepsja
cukrzyca
skłonność do bliznowców
choroby tkanki łącznej
hemofilia
aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
obniżona odporność organizmu
przyjmowanie antybiotyków, leków przeciwbólowych
przyjmowanie sterydów i substancji fotouczulających
Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.