ORTODONCJA SZCZECIN

WIEMY CO ZROBIĆ BYŚ UŚMIECHAŁ SIĘ CZĘŚCIEJ
 


Ortodonta Szczecin

Ortodoncja jest specjalnością stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu i zazwyczaj jest utożsamiana z poprawą estetyki uśmiechu. W rzeczywistości celem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie właściwych funkcji, do których zalicza się odgryzanie i rozdrabnianie pokarmu, bądź poprawa wymowy. Proste zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej i lepsze zapobieganie próchnicy czy paradontozie, co może prowadzić do ich wcześniejszej utraty. Ortodonta Szczecin – zaufaj mojej wiedzy i doświadczeniu.


Aparat ortodontyczny po 30-stce?

Ograniczenie wiekowe to jeden z mitów, które krążą wokół aparatów ortodontycznych. Aparat na zęby można nosić już po ukończeniu 8 roku życia a górna granica wiekowa nie istnieje! Leczenie ortodontyczne służy nie tylko poprawie naszego wyglądu, ale przede wszystkim zachowaniu zdrowia zębów.

Aparaty ortodontyczne u dorosłych już nikogo nie dziwią. Na leczenie ortodontyczne coraz częściej decydują się osoby 30 a nawet 50-letnie. Bo zdrowe i zadbane zęby są dziś tak samo ważne, jak piękna fryzura lub modne ubranie. Na szczęście na skorygowanie wady zgryzu nigdy nie jest za późno. Nowoczesna ortodoncja oferuje pacjentom wiele modeli aparatów, mniej lub bardziej widocznych. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb.

Aparaty ortodontyczne potrafią także poszerzyć uśmiech, z czym wiąże się tzw. lifting ortodontyczny – odpowiednie położenie zębów zmienia położenie tkanek miękkich, a więc zęby bardziej podpierają policzki i wargi, co powoduje wolniejsze powstawanie bruzd i zmarszczek. Krótko mówiąc – wygląda się młodziej!
Pomoc ortodonty gwarantuje także właściwą czynność mięśni oraz stawów skroniowo-żuchwowych, a w efekcie pozwala cieszyć się naturalnym uzębieniem przez długie lata. Jeśli i Ty marzysz o olśniewającym usmiechu – orodonta Szczecin to najlepszy możliwy wybór.


Kiedy warto zgłosić się na konsultację ortodontyczną?

  • gdy zgrzytasz zębami

  • masz odsłonięte szyjki

  • ścierasz zęby

  • nadmiernie odkłada się kamień

  • zęby są stłoczone

  • masz szpary między zębami

 

Rodzaje aparatów ortodontycznych

  • aparaty z zamkami kryształowymi – chętnie wybierane przez pacjentów, którzy nie chcą, aby ich aparat rzucał się w oczy. Zamki wykonane są z przezroczystego kryształu, a nałożony na nie biały łuk sprawia, że aparat staje się niemal niewidoczny.

  • aparat z zamkami porcelanowymi – również idealny dla osób, które nie chcą , aby aparat był bardzo widoczny. Zamki wykonane z porcelany, na których umieszczony zostaje biały łuk z przezroczystymi gumkami.

  • aparat z zamkami metalowymi – idealny dla osób, które chciałyby traktować aparat jako ozdobę i nie chcą go ukrywać. Ligatury dostępne w wielu kolorach sprawiają, że aparat może wyglądać bardzo oryginalnie.

  • aparat dla alergików – osoby uczulone na metale, mogą skorzystać z aparatów tytanowych. Nie zawierają niklu, wykazują wysoką biokompatybilność.

  • aparat nakładkowy – najmniej widoczny ze wszystkich dostęnych aparatów, pozwala zachować idealną higienę jamy ustnej.


Etapy leczenia ortodontycznego

Konsultacja ortodontyczna. Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza bardzo dokładny wywiad z pacjentem. Następnie wykonuje badanie stomatologiczne, przegląd zębów oraz zgryzu, po czym diagnozuje problem.

W kolejnym etapie, ortodonta wykonuje różne badania, m.in. zdjęcie cyfrowe zarówno wewnątrzustne jak i wewnatrzustne, zdjęcie rentgenowskie, a także wycisk uzębienia, który potrzebny jest do wykonana modelu ortodontycznego.

Przedstawienie pacjentowi planu leczenia. Kiedy ortodonta wie już dokładnie, na czym polega problem i dysponuje dokumentacją, przedstawia pacjentowi dalsze etapy leczenia ortodontycznego. Najczęściej konieczny jest odpowiednio dobrany aparat na zęby.

Założenie aparatu ortodontycznego. Aparat ortodontyczny jest dopasowany do problemów z jakimi boryka się pacjent. Może to być aparat zarówno zdejmowany jak i stały (do wyboru pacjent ma wiele możliwości). Zakładanie aparatu jest zupełnie bezbolesne. Przez kilka dni pacjent może odczuwać dyskomfort i jest to zupełnie normalne.

Wizyty kontrolne. Jeżeli na zęby został nałożony aparat stały, pacjent zobowiązany jest do wizyt kontrolnych, odbywających się co 4-6 tygodni. Podczas takich wizyt, ortodonta sprawdza postępy leczenia. Stały aparat na zęby należy nosić przez okres 2-3 lat, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Zdjęcie aparatu i utrwalenie efektu leczenia. Po upływie określonego czasu, aparat na zęby zostaje zdjęty. Aby efekty leczenia zostały utrwalone, ortodonta zaleca również nałożenie aparatu retencyjnego. Okres leczenia retencyjnego jest ściśle uzależniony od leczonych wad zgryzu.

Aparaty nakładkowe

Aby skorykować wadę zgryzu, coraz więcej pacjentów i lekarzy wybiera nakładki wyrównujące. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów metalowych nakładki są:

  • prawie niewidoczne

  • wygodne w noszeniu

  • łatwo wyjmowane, bezawaryjne, bez podrażnień jamy ustnej

  • leczenie jest dużo krótsze 

  • zapewniają łatwą higienę

  • i co najważniejsze … możesz jeść co chcesz!

Innowacyjna technologia, która tworzy prawdziwą rewolucję w ortodoncji.

Nakładki zostały zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i są produkowane z trójwarstwowego materiału ClearQuartz™, który jest zoptymalizowany pod kątem zatrzymywania naprężeń i przejrzystości, a jednocześnie pozostaje odporny na plamy i pęknięcia. Nakładki Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają bezpieczne i szybkie działanie korekcyjne, dzięki czemu Twój nowy uśmiech jest bliżej niż myślisz.


Trzy kroki do pięknego uśmiechu:

Umów się na konsultację z lekarzem stomatologiem i sprawdź, czy leczenie systemem nakładkowym będzie dla Ciebie odpowiednie. W przypadku braku przeciwwskazań, lekarz wykona zdjęcie rentgenowskie, skan cyfrowy lub wycisk Twoich zębów i opracuje indywidualny plan leczenia.

Na podstawie powyższych zaleceń, zostaną wykone specjalnie dla Ciebie nakładki, które odbierzesz w gabinecie lekarza. Aby zmaksymalizować skuteczność leczenia, bardzo ważne jest noszenie nakładek przynajmniej 22 godzinny dziennie, 7 dni w tygodniu. W zależności od potrzeby, będziesz wymieniać nakładki co tydzień, maksymalnie co 3 tygodnie.

Aby sprawdzić postępy leczenia i odebrać nowy zestaw nakładek, umów się na wizytę kontrolną co 2-3 miesiące.

Lekarz przedstawi Ci Twój plan leczenia w formie wizualizacji 3D, którą będziesz mógł otworzyć na swoim smart fonie bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Plan leczenia będzie zawierał poszczególne etapy oraz oczekiwany efekt końcowy. Czas leczenia jest kwestią indywidualną i zależy od rodzaju posiadanej wady zgryzu. W większości przypadków proces ten trwa kilka miesięcy, ale pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach.

Przygotuj się na przyjemną i bezpieczną podróż. Dołącz do miliona szczęśliwych pacjentów, którzy uśmiechają się do życia:)

 

Odwiedź gabinet Laser Cosmetica Medycyna Estetyczna i Ortodoncja Szczecin i przekonaj się, jak wiele do zaoferowania ma nowoczesna ortodoncja!


Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Tel. 605 650 650

Masz pytania? Skontaktuj się z nami