POWIĘKSZANIE UST SZCZECIN

SUBTELNIE POPRAWIAJĄ TO CZYM OBDARZYŁA CIĘ NATURA


Dodają seksownej wypukłości policzkom, korygują asymetrię twarzy, zmniejszają pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe oraz dolinę łez. A jednak, trochę za sprawą celebrytek, którym „dieta zmieniła rysy twarzy”, zabiegi z użyciem wypełniaczy  czasami budzą obawy. Zobacz więc co jest prawdą a co fałszem na ich temat.

 

PRAWDA: Są dla każdego

Tak, pod warunkiem, że jesteś całkowicie zdrowa i nie jesteś w ciąży. – Takim zabiegom mogą się już poddawać 18-20-latki, które chcą np. rozjaśnić cienie pod oczami, powiększyć usta lub wymodelować nos.

 

FAŁSZ: Zabieg boli

Większość preparatów wypełniających zawiera substancję znieczulającą, czyli lidokainę. Bolesny może być więc sam moment pierwszego wkłucia, potem znieczulenie zaczyna działać. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na bół lekarz może dodatkowo posmarować skórę kremem znieczulającym. Często wypełniacz rozprowadza się za pomocą kaniuli, czyli gładko zakończonej, elastycznej igły, która łagodnie przesuwa się między tkankami.

PRAWDA: Efekt widać od razu

Tuż po podaniu preparatu lekarz poda ci lusterko. Dzięki temu będziesz mogła ocenić, czy jesteś zadowolona z efektów i czy chcesz, by preparatu podać więcej.

 

FAŁSZ: Wypełniacze są na zawsze

Nieprawda. W tej chwili stałych wypełniaczy się już nie używa. Wprost przeciwnie – te stosowane w medycynie estetycznej, zawsze się wchłaniają.

 

FAŁSZ: Zabieg trzeba powtarzać co 2-3 miesiące

Efekty wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się dość długo – nawet przez półtora roku. To kiedy się wchłoną

zależy od diety, wieku, nawodnienia organizmu i stylu życia (zwłaszcza palenia papierosów). Papierosy skracają czas działania preparatu i powodują degradację kolagenu w skórze!

 

PRAWDA: Po zabiegu należy pić dużo wody

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu pij co najmniej 2,5 litra wody dziennie. Kwas hialuronowy jest silnie higroskopijny – jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody. Im lepiej nawodnisz swój organizm w czasie „układania się” wypełniacza w skórze, tym dłużej utrzyma się jedgo efekt.

 

PRAWDA/FAŁSZ: Preparaty wypełniające nie powodują uczuleń

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia, naturalnie występujące w naszym organizmie, pojawiają się niezwykle rzadko. Znacznie częściej dochodzi do uczulenia na lidokainę, substancję znieczulajacą. Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony wywiad pod kątem alergii, ponieważ osoby podatne na reakcję uczuleniową wymagają specjalnego podejścia. Większość preparatów wypełniających zazwyczaj ma też dwie wersje – z lidokainą i bez niej.

 

FAŁSZ: Kiedy przestanę wypełniać zmarszczki, będę wyglądała gorzej niż przed zabiegiem

Już same nakłucia skóry działają na skórę pobudzająco i zmuszają ją do przebudowy. Dodatkowo preparaty wypełniające to jednocześnie substancje, które pobudzają naszą skórę do produkcji nowych włókien kolagenu. A to prowadzi do jej zagęszczenia i ujędrnienia. Nawet jeśli zakończysz swoją przygodę z wypełniaczami, skóra w miejscu ich podania będzie znacznie lepszej jakości niż przed zabiegiem.

 

PRAWDA: W miejscach wkłucia mogą powstać siniaki

Jeśli masz skłonność do siniaków najprawdopodobniej się one pojawią. Na wszelki wypadek w dniu poprzedzającym zabieg nie pij alkoholu, a na tydzień wcześniej unikaj środków przeciwbólowych rozrzedzających krew takich jak ibuprofen czy aspiryna.

PRAWDA: Wypełniacze można przedawkować

Owszem, można go podać za dużo. Niektórzy pacjenci chcą więcej i więcej. Wypełniacze mają przywrócić młodość skórze, poprawić proporcje twarzy, ale nie zmienic jej całkowicie. Dobry lekarz z pewnością nie zgodzi się na zbyt duże zmiany.

 

FAŁSZ: Zabiegów z użyciem wypełniaczy nie można łączyć z innymi, np. z laserem

Można, ale w określonym odstępie czasu i w ustalonej kolejności.

 

FAŁSZ: Rekonwalescencja trwa długo

Absolutnie NIE. Zabieg można wykonać w trakcie przerwy na lunch. Tuż po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć. Wizyta może zająć do 15-20 minut (w zależności od okolic podania). Dodatkowo należy uwzględnić czas na konsultację przed wykonaniem zabiegu.


Wypełniacze najlepsze żeby:

  • podkreslić kości policzkwe
  • wypełnić zapadnięte skronie lub dolinę łez
  • spłycić bruzdy nosowo-wargowe
  • dodać objetość ustom
  • poprawić kształt nosa i brody
  • zniwelować asymetrię twarzy

 

Wolumetria twarzy Szczecin

Z wiekiem starzeje się nie tylko nasza skóra, ale również wszystkie tkanki twarzy. Stopniowo zanika zarówno podskórna, jaki głęboka tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach skroni, policzków, brody i ust. Resorpcji ulegają również tkanki podporowe-chrzęstna i kostna. Zmniejsza się objętość i masa mięśni twarzy, a ich ścięgna tracą swą elastyczność i sprężystość. Skóra, coraz słabiej podtrzymywana przez elementy podporowe, wiodczeje i opada. W efekcie utraty objętości tkanek twarz wiotczeje i opada, traci swe młodzieńcze kształty i zaczyna wyglądać na smutną i zmęczoną. Zjawisku temu dodatkowo sprzyja niekorzystna redystrybucja tkanki tłuszczowej, która wraz z wiekiem ma tendencję do gromadzenia się w dolnych partiach twarzy. W ten sposób twarzą się tzw. chomiki, a zarys linii żuchwy ulega niekorzystnemu rozmyciu. Metodą skutecznego modelowania owalu twarzy oraz radzenia sobie z utratą objętości tkanek jest tzw. wolumetria.

Odbudowa wolumetryczna

Wolumetria jest pojęciem umownym i dość nieprecyzyjnym, ponieważ każde podanie wypełniacza do tkanek miękkich zwiększa w jakiś sposób ich objętość, ale nie każdy tego typu zabieg nazywany jest wolumetrycznym. Zabiegi wolumetryczne to takie, które polegają na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości określonych obszarów twarzy, najczęscie tych (chociaż nie tylko), w których z wiekiem powstają najbardziej widoczne ubytki. Dotyczy to w najwiekszym stopniu policzków, skroni i brody.

 

Przeciwko opadaniu

Wypełnienie wolumetryczne jest wskazane u osób, które mają wiotką, mało jedrną, opadającą  skórę twarzy. Likwiduje problem nadmiaru skóry i wyraźnie poprawia jej napięcie. Dużą korzyść z tego zabiegu odniosą również osoby, które mają wyraźnie zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe lub tzw. linie marionetki, ponieważ odbudowa objętościowa określonych okolic twarzy pozwala na ich wygładzenie. Bardzo często wolumetrię wykonuje się także u osób, które chcą pozbyć się tzw. chomików lub poprawić owal twarzy lub linię żuchwy. Zabieg pozwala również na podkreślenie kości policzkowych, łuków jarzmowych, korektę grzbietu nosa, uzupełnienie objętości na skroniach, brodzie, czole, czy też w okolicy doliny łez.


Efekt liftingu

Zabieg wolumetrii, o ile jest prawidłowo zaplanowany i wykonany z użyciem odpowiednich materiałów, może przynieść efekty zbliżone do liftingu twarzy. Dlatego bywa określany mianem liftingu wolumetrycznego twarzy. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego przebiega on jednak bez ingerencji skalpela, jest znacznie krótszy, prawie bezbolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • choroby alergiczne
  • wiek poniżej 18 lat
  • cienka atroficzna skóra
  • choroby tkanki łacznej
  • przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
  • zapalenia ziarniniakowe
  • porfiria, epilepsja
  • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy oraz lidokainę  lub inne środki znieczulające
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków obniżających krzepliwość
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • zaburzenia odporności
  • często nawracająca angina, ostre reumatyczne zapalenie  stawów
  • bielactwo, łuszczyca
  • jednoczesne lub niedawne leczenie np. laserowe,  dermabrazja, głębokie peelingi
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegu (np. opryszczka,  trądzik)
  • choroba nowotworowa
  • immunosupresja
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • stosowanie leków zmniejszających lub hamujęcych  metabolizm wątrobowy (cymetydyna, beta- blokery)

Zalecenia przed zabiegiem

  • na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym), niesteroidowych leków przeciwzapalnych
  • w dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.), jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego
  • przy wywiadzie opryszczkowym zleca się profilaktycznie doustne przyjmowanie leku Heviran na 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu powiększania lub modelowania ust

 

Zalecenia po zabiegu

  • po zabiegu istotne jest unikanie wahań termicznych otoczenia  – szczególnie przez pierwsze 48h (do 2 tyg.) – nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna
  • bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać)
  • przez 48h po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki
  • przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń
  • przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza. Czas ten może być dłuższy w przypadku technik, które rozgrzewają skórę właściwą w celu stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas należy liczyć się z szybszą degradacją podanego preparatu
  • po zabiegu powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego nie należy pić bardzo gorących napojów oraz należy unikać całowania przez pierwsze 24 godziny
  • przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu
  • w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia objawów niepożądanych, które budzą niepokój należy skontaktować się z lekarzem.

 

Wypełniacze -kwas hialuronowy Szczecin

Odwiedź Gabinet Laser Cosmetica Medycyna Estetyczna i Ortodoncja Szczecin i przekonaj się, jak wiele do zaoferowania ma nowoczesna medycyna estetyczna!


Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej. 

Tel. 605 650 650

Masz pytania? Skontaktuj się z nami